Kedili Mutfaklar

Cuma, Eylül 22, 2006

Kumpanya Kimsecik


Tırsmadık, pısmadık

Annoya’m bilgisayarını açıyor, üstünde benim logom, Kumpanya Kimsecik. Ben de hemen bir kenarında yerimi alıyorum. Madem konu benim, yan gelip yatamam ya, Annoya’ya güç vermeliyim...

O, haylidir çokça düşünceli görünüyor. Bu işi alnımızın akıyla başarmanın yollarını arıyor... Hep böyledir zaten Annoya. Önce ufaktan ufaktan atar konuları ortaya, sonra uzatır, genişletir. Şu bizim kumpanya işi de öyle oldu. Plastik bilezik satıp barınaklara yardım edelim derken geldiğimiz noktaya bakar mısınız? Değil Türkiye’nin, dünyanın en güler yüzlü hayvan dostu kuruluşu olacağız diye tutturdu. Sayemizde, bizleri sevmeyen çocuk kalmayacakmış. Eh çocuklar sevince de, gelecek nesiller haliyle sevecekmiş.

----------

Müthiş eğitim planları yapıyor kafasında. Bir de uçuyor zaman zaman ki; mesela ilk öğretim okulları bahçelerine Kumpanya Kimsecik kulübeleri yerleştiriyordu geçen gün. İçlerine de barınaklardan aldığı köpek kardeşlerimizi koydu. Çocuklar mutlu mutlu oynuyordu köpek kardeşlerimizle..., köpek kardeşlerimiz de okullu olmuştu.... “Eh bak işte, barınaklar boşaldı bile Kimsecik,”dedi, “neden olmasın, nedeeen? Bunun için Bakanlar Kurulu Kararı falan gerekmez değil mi?”

Derken film çekmeye başlıyor. Kafa bu ya, yiyor mu ne ara sıra... ama müthiş filmler çekiyor... Sinemacı dostlar yayınlamalı bunları diyor, bir dakika falan, film arasında mesela..., filmlerini girdikleri her ayakta (sinemada).

----------

Gelgelelim, Annoya’mızın kafası tek başına bir işe yaramıyormuş. Yazan-çizen-söyleyen, her dalda üreten, parasını esirgemeyen, koydu mu oturtan, çenesine diline güvenen, koşturan ve de tabii bizleri seven..., gibi bir sürü insana ihtiyaç varmış. Hani diyor İbo çıkıp programında Kumpanya Kimsecik dese, Sezen Abla iki satır laf etse, Pakize Abla’yla Bekir dost yazsa, Latif Abi çizse, Hıncal Baba’mız da bizi sevmez demeyin, kedisi var onun daaaa..., uzatın haydi listeyi... Bir baba çıkıp çocuklara tişörtler bassa logomuzla, başka babalar ben onu yaparım, ben bunu yaparım diye birbirleriniz ezse!

----------

Evet, şimdi ayaklarımızı yere basalım. Yahoo grubumuz sessiz. Artık seslenmeye başlayalım. Önce bu yazıyı okuyanlardan rica edelim. Kopyalayıp tanıdıkları herkese göndersinler. Gönderdikleri herkes de herkese... Kumpanya Kimsecik’e faydalı katılımlar olsun. Reklamımız yapılsın. İşe başlamak için gereken insan gücünü, beyin faaliyetlerini ve parayı bulmaya çalışalım.

Katılmak isteyenler oyakayacan@yahoo.com adresine mail atarak Kumpanya Kimsecik için neler yapabileceklerini yazsınlar.

http://www.kumpanyakimsecik.com/ adresimizi faaliyete geçirelim. Sitemizin içeriğini tartışmaya açalım.

Çalışalım mı biraz?

Çalışalım haydi, ben zaten burada Annoya’mın bilgisayarının hemen arkasındayım.

Kimsecik, hani şu kumpanya olan...

10 Comments:

 • Namuslu Hirsiz.Kimsecigin resmini sizden habersiz bloguma yapistirdim.
  Haberiniz ola.
  Cehel'in telif hakkindan haberi olmaz.

  By Blogger Ayn, at 22 Eylül 2006 12:47  

 • Hırsıza kilit yok malum, internete kilit hiç yok. Benim blogumdan herkes namusuyla istediğini çalabilir!!! Yalnız siz bu işi bilirsiniz, şimdi yazıya link vermeniz gerekecek. Yeni yazılar yığıldıkça Kumpanya Kimsecik'i arar bulamaz sonra insanlar 8-((
  İş çıkardım değil mi?

  Keşke herkes çalsa bu yazımı, herkes koysa bir yerlere.

  By Blogger Oya Kayacan, at 23 Eylül 2006 09:47  

 • Sn Oya kardesim.Dedimya ben kibar hirsizim Resmin altini tiklamadin galiba.Hemencine sein yezin cikiyo.

  By Blogger Ayn, at 23 Eylül 2006 11:04  

 • Tıkladım tıkladım Erdil Bey, şimdi fırında hamsi çıkıyor. Akşama doğru da kısmetse hamsi turşusu çıkacak! Daha sonra allah kerim. Yani yazının kendi linki demek istiyorum, blogun linki değil.

  By Blogger Oya Kayacan, at 23 Eylül 2006 11:50  

 • Geregi hemen yapilmistir.
  Saygilar.

  By Blogger Ayn, at 23 Eylül 2006 12:28  

 • Anında görüntü... Çoook teşekkürler Erdil Bey.

  By Blogger Oya Kayacan, at 23 Eylül 2006 13:16  

 • Oya'cigim,
  Ben de Erdil bey gibi yazini sayfama kopyalayacagim..
  Hamsilerde her zamanki gibi gozum kaldi bu arada, afiyet seker olsun...
  Yaramaz kimsecik'i ve Cancan'i op yerime:)

  By Blogger Hanife, at 24 Eylül 2006 19:36  

 • Çok teşekkürler Hanife'ciğim... Bu konuda çok yardıma ihtiyacım var. Maalesef ilgi yeterli değil...

  By Blogger Oya Kayacan, at 25 Eylül 2006 16:48  

 • MERHABA,SİZİ TEBRİK EDERİM BÖYLE BİR KAMPANYA BAŞLATTIĞINIZ İÇİN,BEN DE YAZINIZI BU GÜN GÖRDÜM VE HEMEN SİTEME LİNKİNİZİ VE RESMİ EKLİYORUM VE HAYVANSEVER DİĞER DOSTLARIMDAN DA BUNU RİCA EDİCEM.
  TEK BAŞINA HİÇBİRŞEY OLMUYOR AMA KONU MEVZUU HAYVANLARA YARDIM OLUNCA NE YAZIK Kİ ÇOK AZ KİŞİ DUYARLI OLUYOR.BEN DE KENDİMCE DAHA ÖNCE TEKİRDAĞ BARINAĞI İÇİN AMATÖRCE BİR SİTE YAPMIŞTIM,BARINAKLAR KAN AĞLIYOR AMA SESİMİZİ KİMSE DUYMUYOR YA DUYMAK İSTEMİYOR.KOLAYLIKLAR DİLERİM,ELİMDEN GELDİĞİNCE YARDIMCI OLMAK İSTERİM.SEVGİLER...
  sihirlibahce@gmail.com
  Sibel
  http://www.blogcu.com/sihirlibahce/

  By Blogger Sibel, at 17 Ekim 2006 17:41  

 • Sibel, ben de uzun zamandır bakmamıştım yazının yorumlarına. Şimdi gördüm yazdıklarını. Kumpanya Kimsecik çok yavaş gelişiyor, ben de hayli yoğun bir insanım. Bir de kafama cuk oturmadıkça fazla adım atamıyorum. Siteni bulamadım. Haberleşelim lütfen. İlgine teşekkürler.

  By Blogger Oya Kayacan, at 18 Ekim 2006 22:38  

Yorum Gönder

<< Home