Kedili Mutfaklar

Pazar, Şubat 17, 2008

Cancan artist olmak istiyor

Bayılıyorum şu Mezzo'ya. Orada ablalar abiler hep bale yapsınlar, keman çalsınlar istiyorum. Evin tek kedisi olmaktan geliyor bunlar başıma. Oyun oynayacak arkadaş arıyorum. Bakıyorum ki yok, başlıyorum bale yapan ayakları tutmaca, kemanı çalan arşeyi kovalamaca gibi oyunlar icad etmeye.

Bu oyunlar sırasında onlar gibi yapmaya da heveslenmiyorum değil. Artist olmak gelip geçiyor içimden. Annoya'm cin gibi. Her işin farkında. Ben bazı televizyonun arkasına koşup içine girmeye çalışıyorum, aklım sıra sahneye çıkmak istiyorum ya... Annoya'm çok gülüyor, diyor ki, "Ben küçükken televizyon yoktu. Radyo vardı. Hep o radyonun içinde konuşan, şarkı söyleyen insanlar var zannederdim. Benim akıllı kedim Cancan'ım kadarmış aklım bak..." Allah allah, ne dedi şimdi bu, iltifat mı etti yoksa dalga mı geçiyor anlayamadım.

Neyse canııım, ne manâda olursa olsun, Annoya'm kadar akıllı olmak beni pek mutlu ediyor. Galiba beni artist yapacak. Tuhaf ışık ayarları filan yapıyor, hafif flu gibi fotoğraflarımı çekiyor. Bu işi Gigi'den öğrenmiş. Gigi Annoya'mın Roma'dan arkadaşıymış, yönetmenmiş. Annoya'mı da artist yapmak istemiş bir ara, garip ışıklarda fotoğraflarını çekmiş. Böyle yandan da çekmiş. Profiline bayılmış. İtalya'da hokka burun moda değilmiş galiba, yoksa bizimkinin pek de bayılınacak bir profili yok hani.

Özel bıyık pozumu kaçırmayın. Bıyık dedik mi bizim evde akan sular durur zaten. Annoya'm bıyıklı adamları sever. Burnun altında, dudağın üstünde tırtıl gibi gezinen hükümet model bıyıkları değil ama. Cemil İpekçi de olmazmış. Arada bir model seviyor galiba. Birazdan gidip ben doğmadan olan babalarımın resimlerine bakacağız. Hangi bıyıkmış görürüz artık oralardan."Biraz da hüzün yap," dedi Annoya'm. Mimikleri iyi kullanmak şart artistlikte. O da mim çalışmış bir ara. Sağolsun Gigi ve karısı Josette. Josette artistmiş zaten, Fransız artisti.

Külbastım çok güzel oldu. Müthiş kaliteli bir ızgara, tam kedilik rare*. Medium** da yerim ama well done*** hiç bana göre değil. Snoopy tabağıma koymuş, tabak ta tezgahın üzerinde. Her şey yolunda, sevdiğim gibi.

Yaşasın Annoya'm.

Artist olmuş kadar oldum.

* az ** orta *** çok pişmiş

14 Comments:

 • Annoyanın ellerine sağlık fotoğrafların çok hoş olmuş.

  By Blogger Boncukçu, at 17 Şubat 2008 19:57  

 • Evet Boncukçu'cuğum, rol tekliflerini bekliyorum artık.

  By Blogger Oya Kayacan, at 18 Şubat 2008 13:58  

 • Abi senin bıyıklar süpermiş, haşmetli haşmetli. Benimkiler de bir gün öyle olur di mi abi?
  Hürmetler,
  Colin

  By Blogger Margot, at 18 Şubat 2008 22:52  

 • Kediler yüreklerimize pati izlerini bırakırlar...sözünü ararken sizin sayfanızı buldum...15 subat 2008 saat 11:15'de tarihinde canım kızım Zeytin'im melek oldu :-( Zeytin olmadan yaşamayı ögrenmeye calısıyoruz,evimizin sanki ısığı söndü....Cancan benim kızıma benziyor...Sagliklı bir ömrü olsun...Nukhet

  By Anonymous nukhet istemi, at 18 Şubat 2008 23:42  

 • sevgili oya hanım,
  fotoğraflar, hele hele cancan'ın "hüzün" yaptığı fotoğraf çok hoş:) cancan öyle ciddi görünüyordu ki böyle oyunbaz olduğunu bilmiyordum. tina kucağımda 25 cm ilerisindeki laptop'taki filmde dünya birbirine girse de umursamaz, sakince yalanır, uzanır, gerinir. kendi varlığını ilgilendiren meseleler dışında, dünya bir hiç değerindedir, onun için. yine de bütün başroller onun için yazılmış gibi bir havadadır:)olsun, seviyoruz kendisini çok.

  sizi ve cancanı'da seviyoruz. birbirinize iyi bakın.

  sevgiler.

  By Blogger endiseliperi, at 19 Şubat 2008 03:39  

 • Bayıldım Cancan'ın bıyıklarına.
  Annoya bu işi biliyor ,
  güzel pozlarını yakalamış...
  bizim resimlerimizi de çeker mi?
  ama bıyıksız...
  çektirdi kadınlar bıyıklı fotoğraf seçim öncesi...
  bir işe yaramadı ...
  hala bıyıklılar...

  By Blogger burası dünya, at 19 Şubat 2008 08:33  

 • nasıl oldu anlamadım ama ,burası dünya benim...

  By Blogger beyaz gelincik, at 19 Şubat 2008 08:59  

 • Colin kardeşim, daha çok çocuksun sen. Aramızda jenerasyonlarca fark var! Benim Hulusi Kentmen, Hüseyin Baradan filmleri izlemişliğim var, senin var mı? Kolay mı bu duruşa bu bıyıklara sahip olmak? Ben tarih yazdım Colin'ciğim, tarih. Sabret. Sabır her derde devadır. Tırtıl gider Che gelir. Hürmetler bizden kardeş.
  ----------
  Hoşgelmişsin Nüket. Melek bebeklerimiz buluşmuştur belki de. Cancan torunumun annesi Kimsecik'imi 27 Kasım'da uçurdum. 'Yürekler acısı' tabiri buymuş demek ki. O gün bugündür yüreğim çok fena acıyor.
  ----------
  Peri'ciğim, benimkilerde özel yetenek var galiba. Annoya'ları gibi, gören ciddi zanneder önce bir ;-) Ne kadar insan o kadar karakter meselesi kediler için de varit. Her kedi de müthiş bir oyuncu bence.
  Tina esas kız rolünü "lüküs hayat oh ne rahat" oynayarak bulmuş demek ki.
  Olabildiği kadar iyiyiz Peri'ciğim, hayat hızla akıp gidiyor; bizde hayatı, bize en doğru gelen şekliyle yaşamaya bakıyoruz. Sevgiyle.
  ----------
  Gitti adresine baktı Dilara Teyze, anladı Annoya'm sen olduğunu! Tamam, merak etme sen, bıyıklı kadın iyi durmuyor zaten.

  By Blogger Oya Kayacan, at 19 Şubat 2008 10:23  

 • Can kardesim bazi anilar unutulmuyor.Onlar her zaman bir yerde cakili kaliyor.Gözler görmesede gönüller görüyor.
  Haklisin her generasyon bir baska.
  Torunlar bazen albümde ki eski resimleri görünce a a dedemin biyiklari varmis dercesine.
  Bizim devrimizde her biyigin bir öyküsü,simgesi bile vardi.
  "pansuman" yazilarini gözlerim ariyor.
  Sevgi-saygilarla.

  By Blogger ERDIL, at 19 Şubat 2008 13:02  

 • süper görüntüler :)) doğuştan artist sanırım cancan:)) sevgiler

  By Blogger hdidem, at 19 Şubat 2008 14:35  

 • Bıyık konusu geniştir Erdil Bey, yaşayan bilir dediğiniz gibi...
  Pansumanlarımı benim de gözlerim arıyor sanki. Sadece artık pansumanlar tutmuyor, yaralarıma dikiş atmakla meşgulüm 8~[
  ----------
  Evvet Hedidem, anadan doğma. Kayseri'ye selam olsun, sana da sevgiler.

  By Blogger Oya Kayacan, at 19 Şubat 2008 17:35  

 • Ben o artisti ve biyiklarini yerim.
  Bu kadar mi guzel verilir bir poz. Bu herif dogustan artist Oya'cigim. Olacagim ne demek:)

  By Blogger Hanife, at 19 Şubat 2008 23:48  

 • Kimsecik o kadar maskaraydı öyle komedyendi ki, Cancan'ın 'ağır abi' hallerini kaale almıyorduk pek. Meğer onun da dram ağırlıklı istidadı varmış bu işe. Seni öpüyor çok çok da mırmırlıyoruz Hanife'ciğim.

  By Blogger Oya Kayacan, at 20 Şubat 2008 08:11  

 • Bizim Lucy de "Can Dostum" programindaki kopisleri yakalamaya calisiyor. :) Bayildik fotolara :)

  By Blogger Lucy and the Puppies, at 25 Şubat 2008 10:54  

Yorum Gönder

<< Home